100-річчю творення української державності був присвячений цьогорічний Всеканадський вишкільний табір” ім. Блаженнішого Любомира Гузара. Відбувся він на оселі СУМ “Веселка”. Крім юнаків та юначок з Канади участь в ньому взяли й двоє членів СУМ в Україні, в якості виховників.
|
Добру справу розпочали з молитви під час Божественної Літургії, яку провадив отець Олесь Лащук та святковим апелем.
Два тижня таборування були насичені цікавим спілкуванням. Чимало нового Юнацтво дізналося слухаючи гутірки з провідництва, богослов’я, українського сучасного мистецтва, сусупільствознавства, психологічного та соціального розвитку дитини, сумознавства, теренознавства.
Завдяки Автобусу Голодомору – це мобільний клас на колесах ХХІ століття — таборовики ознайомилися із страшними подіями 1932 – 1933 років, які були визнані актом ґеноциду українського народу.
Запам’яталися молоді й зустрічі із гостями табору, зокрема з Президентом Конгресу Українців Канади, сумівцем другом Павлом Ґродом, який провів презентацію: “Українська діаспора та її роль у підтримці України” та закликав сумівців до акції ” RED CARD FOR PUTIN”.
А виховники з України друг Володимир Погорецький та подруга Іванка Климентій розповіли таборовикам про про війну в Україні, про її початок, головні бої, про сумівців які воювали та загинули за українську державність. А ще подруга Іванка розказала про волонтерсько-творчі поїздки сумівців на Схід України, поділилася своїми враженнями від побаченого і пережитого.
Вистачало на таборі й практичних занять та завдань: працювали юнаки та дівчата на таборовим проектом з історії, вправлялися у впоряді, писали листи українським військовим, вивчали банси, розмальовували мурал, мандрували, сплавлялися на рафтах по Grand River, переглядали фільми, займалися спортом.
А ще: практикувалися у розкладанні наметів, будівництві ватри, та праці в команді, опановували ази хореографії під орудою керівника танцювального ансамблю ”Барвінок” друга Федора Даниляка, навчалися співу під керівництвом подруги Марічки Данкен-Глібович.
Готуючись до свята Івана Купала Юнацтво не лише дізналося про традиції цього празника, але й попрактикувалось у плетінні віночків (дівчата) та у виловлюванні віночків із води (хлопці).
Крім того, впродовж усього табору юнацтво працювало над проектом” Творення державности”, а сьогодні мали можливість представити його. Попередньо таборовики були розділенні на 4 команди(міністерства), які працювали кожен у своїй галузі :Міністерство Внутрішніх Справ, Міністерство Зовнішніх Справ, Міністерство оборони та Міністерство Освіти і Культури. Представлення проектів було театралізованим, усі перенеслися у 1918 рік, коли УНР проголосила Незалежність України. Захист пройшов на достатньому та високому рівні.
Все це і багато іншого стало в нагоді юним таборовикам під час складання Іспиту, 56 питань, якого охопили теми з сумознавства, методики, сучасної України, теренознавства, річниць та богослов’я.
Юнацтво вправно розкривало задані теми та відповідало на питання.
А далі: “Збірка остання, останнє: «Спочинь!»//Викрик бунчужного: «На місці – розхід!»…
Усе має свій початок і свій кінець. Табір” 100-річчя творення державности ім. Блаженнішого Любомира Гузара ” – оголошується закритим!
Будьте вільними і щасливими! І ніколи не забувайте, що “Ціль свободи-робити добро!”.
Більше фотографій та короткі відеокліпи Ви знайдете в цій ґалереї.